Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
WHATROCK
09 May 2013
ZPĚT

Jsme pětičlenná kapela napůl z Prahy, napůl z východočeské Jaroměře, hrající vlastní tvorbu s českými texty. Autorské hudbě, která je inspirovaná stejnou měrou hardrockem, blues i heavymetalem, kraluje nezaměnitelná barva hlasu zpěvačky a "frontwoman" Zdeňky Borecké.

Máme na kontě premiérové EP Led a Slzy (2013), debutovou dlouhohrající desku Hra s Ohněm (2015), singly Led a Slzy (2018), Bouři Nespoutáš (2018) a nejnověji Chuť ráje (leden 2019) s videoklipem z dílny agentury Videsign a produkce Movees.
Kromě toho jsme odehráli bezpočet koncertů po celé ČR a zahráli si s takovými jmény jako jsou Dymytry, Hudba Praha, Aleš Brichta, Horkýže Slíže, Alkehol a další...


BIO:2017- současnost

Následující roky se nesou ve znamení lehkého útlumu, z důvodu více či méně závažných změn v našich životech, ovšem nový impulz do života kapely přináší spolupráce s Danielem Škráškem (Tereza Kerndlová, Argema) a jeho Whitechicken studiem a produkční agenturou Movees.
Společně s nimi spatřily světlo světa singly Led a Slzy (2018), Bouři Nespoutáš (2018) a nejnověji Chuť ráje (leden 2019) a na dalších se v současné době usilovně pracuje.
Hudebně také nalézáme nové polohy, momentálně nejvíc čerpáme z amerického blues rocku protože v našich přehrávačích nejčastjěí hrají interpreti jako Beth Hart, Richie Kotzen, Dorothy, Monster Truck a další...

2015-16 - Deska Hra s Ohněm

Přelomovým ovšem je rok 2015, kdy v lednu, za podpory Městského Kulturního Střediska v Jaroměři a jeho ředitele pana Josefa Horáčka, probíhá natáčení prvního skutečně profesionálního videoklipu ve spolupráci se Střední školu aplikované kybernetiky v Hradci Králové. A celý zbývající půlrok je, kromě koncertování, věnován realizaci debutového alba, které v červenci spatří světlo světla pod názvem Hra s Ohněm. Kmotry desky jsou starosta města Jaroměř pan Jiří Klepsa a tvůrce desky po zvukové stránce, Petr Skala, mimojiné také baskytarista kapely Sebastien.

2012-14 - Změna sestavy a EP Led a Slzy

Čas dále plyne, kapela přežívá otřesy v podobě přítelkyň, které nechtějí své miláčky pouštět na zkoušky, přechodů na střední školy, které už nejsou za rohem od zkušebny, až se dostáváme na začátek roku 2012, kdy kapelu opouští její dosavadní frontman a zpěvák a vyvstávají zásadní existenciální otázky. Ovšem pod heslem „Co tě nezabije, to tě posílí“, se kapela rozhoduje pokračovat dál a jako fénix s popela se vrací s přímočařejší sestavou, přímočařejší hudbou a vrhá se dobývat další a další pódia. K nějvětším úspěchům by se dalo počítat předskakování před Alešem Brichtou a AB Bandem, Hudbou Praha,, Alkeholem, Horkýže Slíže, Dymytry nebo Vaťákem.

Po zhruba půlročním rozvažování se v březnu 2013 uchyluje do studia Petra Skaly (Sebastien, Skala music), kde se při víkendovém sezení podaří zhotovit nahrávky tří skladeb, které později spatřily světlo světa pod společnou hlavičkou EP Led a Slzy. K tomuto počinu později vznikají dva videoklipy a to klip Řezníci se záběry ze studia a live klip V Okovech.

Rok 2014 kapela tráví na pódích všude po republice (mezi ta nejzajímavější bezesporu patří vystoupení ve vestibulu stanice metra A Muzeum v rámci festivalu pořádaného Konzervatoří Jaroslava Ježka Nalaďte se v Metru) a pracuje na novém reperotáru. Ale největší posun se odehrává ve stránce vizuální. Uvědomění, že úspěšnost kapely v dnešním show businessu je otázkou hudby samotné snad méně než z poloviny, se odráží v pořízení pódiových bannerů, které už z dálky prozradí, kdo že to právě pódiu vládne, rozličného merchandisu, profi promo fotek a ve větší pozornosti k image jednotlivých členů a jejich sladění. Ale nejdůležitější je, že v srpnu se kapela zavírá do studia (opět Petr Skala) a začíná natáčet svou debutovou desku.

2006-12 - Prehistorie

Počátky kapely se datují do roku 2006, kdy se prvního září sešli na základní školy sešli tři noví spolužáci se stejným zápalem pro Rock'n'Roll. Hrát na hudební nástroje sice neuměli, ale slovo dalo slovo a slíbili si, že dohromady založí kapelu. Doma rodiče prosili tak dlouho, až o Vánocích našli pod stromečkem vytoužené kytary a klávesy.

A pak začíná období, kdy se odpoledne trávila na návštěvě u jednoho z členů kapely sledováním koncertů, poslouchání desek, nekonečnými spory o kapelách, kytaristech a v neposlední řadě také vymýšlením vlastního názvu kapely, náčrtů, jak bude vypadat logo, jaké písničky by se měly hrát a jaké rock'n'rollové modly uctívat.

První zlom přichází ve chvíli, kdy se kapela přesouvá pod „ochranná křídla“ ZUŠ Jaromeř, jmenovitě jejího pedagoga Vlastimila Kováře. Zde se kapela začíná vyvíjet pod zkušeným okem mílovými kroky a hlavně, poprvé se v jejich řadách ocitá bubeník, který byl, na půl proti své vůli, přivlečen ze zkoušky místního dechového orchestru.

Následují vystoupení na akcích pořádaných jednak ZUŠ Jaroměř, ale i základními školami v Jaroměři (školní akademie, dokonce probíhá i výchovný koncert). V této době se kapela rozehrává na převzatých hitech českých kapel, jako jsou Katapult, Kabát, Lucie či Harlej, ale už vystrkují první růžky vlastní hudební nápady.

Pokud byste měli zájem o vystoupení kapely Whatrock na svojí akci nebo máte jakýkoli jiný dotaz, podnět, komentář pro členy kapely, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@whatrock.cz nebo telefonu +420 608 478 783

ZPĚTName:
E-mail: (optional)
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Powered by CuteNews